top of page

КОМПОЗИЦІЯ В ІНТЕР'ЄРІ

Композиція - взаємозв'язок елементів розташованих у визначеному порядку, спрямований на досягнення загальної гармонії та цілісності. Правила композиції допомагають добре організувати предмети в інтер'єрі. Це стосується всього: меблів, аксесуарів та декорів. Залежно від вибору у приміщенні виходить абсолютно різний настрій.


ПРИНЦИПИ КОМПОЗИЦІЙНОЇ ПОБУДОВИ:


Симетрія

Симетрія є одним з ключових елементів у побудові композиції. Вона ґрунтується на розташуванні об'єктів у симетричних або парних позиціях вздовж центральної осi. Використання симетрiї може мати велике значення у створеннi естетично привабливих композицiй. За допомогою симетрії в композиції, ми можемо створити гармонійну та збалансовану візуальну сприйнятливість. Вона є ключовим елементом у розташуванні об'єктів та структуруванні композиції. Симетрія організує простір і ділить його на функціональні зони, роблячи інтер'єр солідним та впорядкованим.


Асиметрія

Протилежний спосіб побудови композиції у дизайні – асиметричний. Тут важливо, щоб в інтер'єрі не створювалася дисгармонія, не було зайвих предметів та недоречних пустот.

Часто при такому оформленні використовують принцип рівнобедреного трикутника: 2/3 площі заставлені різними предметами меблів та декору, а 1/3 залишається для одного масивного об'єкта, наприклад дзеркала, каміна, панно, столу або шафи-купе. Така складна побудова допоможе внести різноманітність у дизайн інтер'єру, головне, дотримуватись балансу і не перенаситити кімнату предметами.


Ритм

Якщо ми хочемо створити потужну та привабливу композицію, важливо розуміти значення ритму. Ритм в композиції визначається певним порядком та повторенням елементів, що створює впевнений та гармонійний вигляд. Одним з ключових аспектів ритму є повторення. Це може бути повторення форм, кольорів або текстур - все залежить від контексту і задач композиції. В роботі над композицією, ритм відіграє важливу роль. Він допомагає створити гармонію та збалансованість у композиції. Ритм може бути швидким і енергійним або повільним і спокійним, залежно від задуму автора.


Статика

Статика в контексті побудови композиції означає нерухомий елемент або об'єкт, який приносить почуття спокою і регулярності. Цей елемент може бути центральним фокусом або основою для інших елементів композиції. У статичній композиції не повинно бути діагональних і криволінійних поверхонь, панує стійке оформлення. Ще одна основа класики та неокласики. Статичнi об'єкти допомагають створити враження гармонiйного балансу та впевненостi. Вони можуть братись за основу для активних частин композицii i таким чином показують контраст мiж рухливим і нерухомим. У статиці краще використовувати меблі з дорогих порід дерева, вносити прямі лінії та симетрію.


Динаміка

Динаміка в композиції створює враження руху або енергійності. Це може досягатися за допомогою прямих або кривих ліній, активних форм, динамічних кольорових схем і задумливого розташування об'єктів. Динамічна композиція у дизайні підійде для сучасних стилів.


Акцентний елемент

Акцентний елемент грає важливу роль у побудові композиції. Це той елемент, який привертає увагу глядача і надає особливого значення всій композиції. У композиції можна використовувати різні методи для створення акцентного елементу. Один з таких методів - це використання контрастних кольорів або форм. Наприклад, яскравий кольоровий аксесуар на тлі приглушених тонах може привернути увагу.


Правило трьох

Принцип, що застосовується для забезпечення балансу та гармонії в мистецтві і дизайні. Застосовуючи це правило, можна створити сильну й ефективну композицію. "Правило трьох" вказує на те, що елементи або об'єкти у композиції повинні бути розташовані таким чином, щоб формувати групу з трьох. Ця група може складатися з трьох основних об'єктів або подразниками (формами), трьох кольорових плям або навіть трьох локальних точок акценту.

Commenti


bottom of page