top of page

ВДАЛІ КОМБІНАЦІЇ КОЛЬОРУ В ІНТЕР'ЄРІ

Колір в інтер'єрі - це розкіш, доступна кожному. Створюючи гарний інтер'єр приміщення, головне знайти правильне та гармонійне поєднання кольорів. Якщо ваш улюблений відтінок - сліпучий ультрамарин, кислотний лимон або шалена фуксія, це ще не означає, що йому не знайдеться місця у комфортному житловому інтер'єрі. Грамотно розставлені акценти, правильно підібрані тони та доречні контрасти дозволять будь-якому відтінку оселитися у просторі, не порушуючи колірну гармонію.ПОЄДНАННЯ КОЛЬОРІВ


За допомогою грамотно підібраних комбінацій кольорів в інтер'єрі, приклади яких можна переглянути на сайті, створюються комфортні умови для життя. При продумуванні дизайну обов'язково варто спочатку визначити, в якій гамі кольорів буде витримане приміщення. При цьому варто зважати на його основне призначення, адже кожен окремий відтінок по-різному впливає на психологічний стан людей. Одні кольори заспокоюють, інші – дратують.


Зрозуміти принципи колірної гармонії можна за допомогою кола Іттена, основою якого є тріада базових кольорів: червоного, жовтого та синього. Вторинна тріада кольорів (зелений, помаранчевий, фіолетовий) утворює шестикутник у центрі кола та демонструє результати змішування первинних кольорів. Змішування розташованих по сусідству кольорів першого та другого порядку породжує третинну групу відтінків тощо. Зі схемою кольороутворення можна ознайомитися на прикладі 12-колірного кола поєднань кольорів.


У кожного кольору є своя пара на колі — колір, розташований прямо навпроти. Протилежні кольори найбільш контрастні, але при цьому не пригнічують один одного і можуть органічно та виразно поєднуватись в інтер'єрі, але використовувати їх варто дозовано. Один із кольорів контрастної пари повинен превалювати у просторі, тоді як другий — брати на себе функцію колірного акценту, що підкреслює колір-антипод. Колірна гама, що задіює контрастну пару, обов'язково повинна включати нейтральні відтінки-розріджувачі.


Прокресливши вертикальну межу крізь жовтий колір, можна розділити коло Іттена на рівні половини, що демонструють два температурні спектри: холодний спектр з боку синього кольору, теплий - з боку червоного. Кольори-антиподи існують у різних температурних спектрах, отже по-різному впливають на інтер'єр. Залежно від того, який відтінок з колірної пари буде превалювати в просторі, інтер'єр може бути теплішим або прохолоднішим.Правильне поєднання кольорів в інтер'єрі за таблицею:

Білий колір поєднується з усіма відтінками. Він зорово збільшує простір, але робить його холоднішим для сприйняття.


Comments


bottom of page